Tylko u nas bardzo fajne artykuly

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

0
Posted in zdrowie By admin

Coraz to więcej dam, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć bardzo błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym poprawniej, bo ćwiczenia dają wtenczas poprawniejsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie należy później jak z reguły powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się porządnie. Dużo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.