Tylko u nas bardzo fajne artykuly

hydrolat do glinki

0
Posted in uroda By admin

Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie użytkowane, ponieważ mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę oraz odpowiednio ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi cerę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezmiernie łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dopasować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, jednak i o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.