Tylko u nas bardzo fajne artykuly

mięso sezonowane Kraków

0
Posted in kulinaria By admin

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej wrażliwi goście degustują mniej znane dania – risotto, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w karcie znajdują się też mniej typowe włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i dania z wielu zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Obiad we włoskim stylu z całą pewnością musi zawierać również aperitiff. Kieliszek białego wina to przy włoskim posiłku kanon. o La grande Mamma Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, kalabryjskie ciro a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film