Tylko u nas bardzo fajne artykuly

Serwis z informacjami dla kobiet

0
Posted in zdrowie.pl By admin

Dieta dla dorosłej kobiety
Jako dorosła kobieta winnaś wiedzieć, że choć razem z wiekiem potrzebujesz mniej kalorii, to Twoje zapotrzebowanie na inne kompozycje odżywcze zostaje niezmienione. Zdrowe odżywianie w takim wypadku oznacza:
•    zdobycie właściwej równowagi składników kalorycznych,
•    zrównoważenie zażywanych kalorii oraz spalania ich przez podejmowaną aktywność.

zdrowie

Zdrowe odżywianie może wspomóc w zapobieganiu lub opóźnianiu problemów zdrowotnych, które stają się coraz to częstsze z wiekiem. Szablonowe problemy zdrowotne kobiet w wieku średnim obejmują cukrzycę typu 2, choroby serca, raka, nadciśnienie tętnicze (ogromne ciśnienie krwi) oraz zaparcia – a zgodna zbilansowana dieta dla dojrzałej kobiety może o wiele zminimalizować niebezpieczeństwo ich wystąpienia.

O czym dojrzała kobieta musi pamiętać kreując dietę?
W wieku średnim przede wszystkim trzeba jeść świadomie. Absolutnie nie ma miejsca na mniej odżywcze, niskokaloryczne, wysokotłuszczowe bądź też wysokocukrowe pożywienie, albowiem już nie jesteś w stanie spalać tego tak, jak dawniej.
Jeśli chcesz zatroszczyć się o zbilansowaną dietę jeszcze bardziej – jedz dużą gamę artykułów spożywczych. Powinny one obejmować wszystkie grupy żywności – w ten sposób jest mniej przypuszczalne, iż zjesz za dużo czy też za mało tego, czego Twój organizm pożąda.
Konsumuj również co najmniej trzy posiłki dziennie – trudno jest uzyskać wszelkie niezbędne składniki odżywcze w ramach jednego lub dwóch pokarmów. Zresztą nawet są badania, jakie w przedstawiają, że osoby jedzące śniadanie i ogólnie spożywające regularne posiłki mnóstwo rzadziej mają nadwagę. Skorzystaj z tych rad, bądź zdrowa oraz wyglądaj cudownie!