Tylko u nas bardzo fajne artykuly

mięśnie kegla co to

0
Posted in zdrowie By admin

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla po porodzie

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z czasami wolno także trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie istotne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć dalej, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można obecnie nabyć specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają korzystne wyniki. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Panie, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik w trakcie porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się również problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.