Tylko u nas bardzo fajne artykuly

Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

0
Posted in zdrowie By admin

Dzisiaj kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wskutek tego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez specjalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jakkolwiek w głównej mierze także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje wiele radości, lecz również o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, skutkiem tego również zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lekarskie. Lekarze dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort oraz porządne samopoczucie, jakie ma prawo rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług speców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.